Our locations

Najnowsze wiadomości

Rodzynki z Libanu

Wszyscy pamiętamy sierpniową eksplozję w Bejrucie. To niezmiernie tragiczne wydarzenie rozpoczyna tą historię , choć właściwie zaczęła się ona kilkadziesiąt lat wcześniej.

Kilka tygodni po eksplozji mieszkańcy Bejrutu inwentaryzując zniszczenia na terenie swojego miasta natrafili na swoistą „kapsułę czasu” na tereniebazy wojskowej. Był to zapieczętowany magazyn który wg wojska był w Użytkowaniu lokalnej policji od 50 lat. Żołnierze przez pół stulecia pilnowali więc magazynujako jednego z wielu na terenie bazy niespecjalnie martwiąc się o to co jest w środku. Do czasu. Po eksplozji trzeba było sprawdzić budynek pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Poproszono więc przedstawicieli policji o otwarcie magazynu i umożliwienie inspekcji. Odpowiedź policji zaskoczyła. Nie mamy żadnego magazynu na terenie jednostki. W tej sytuacji żołnierze wraz z inspektorami nadzoru budowlanego postanowili sprawdzić czego tak naprawdę pilnowali przez ostatnie dekady.

Komisyjnie otwarto magazyn i okazało się że zawiera on kilkadziesiątmotocykli Harley-Davidson ! I wszystkie w wersjach policyjnych. Były to wycofane ze służby modele z lat 60tych , 70tych i 80tych. Oryginalne policyjne Panheady w wózkami bocznymi, Shovelheady Police i „Nowoczesne” Evo FXRP. Motocykle w oryginalnych wersjach policyjnych potwierdzonych wRejestrach H-D jako flotowe zamówienie dla Policji w Libanie z wyposażeniem specjalnym.Mają za sobą długą służbę, wiele przygód i akcji które widać po ich stanie. Ale numery silnika pasują do numerów ram,a ciepły i suchy klimat nie pozwolił im za bardzo zardzewieć. 

Dziękinaszym agentom w Libanie, dzisiajponad połowa z nich rozpoczyna swą kolejną podróż, tym razem morską. Do Polski. W naszym warsztacie zostaną poddane gruntownej renowacji i miejmy nadzieję że już niedługo ruszą na kolejny patrol.

4 z nich znalazły już swojego właściciela jeszcze przed etapem podróży, jeżeli Ty również chciałbyś zarezerwować dla siebie jednego z „podróżników w czasie” i kierować całym procesem renowacji wg własnego pomysłu- prosimy o kontakt. Motocykle są dostępne w naprawdę niskichcenach, wszystkie części do naprawy są tanie i dostępne, a wartość odresturowanych motocykli rośnie z każdym rokiem. 

A motocykl z taką historią będzie prawdziwym rodzynkiem